Licówki zębowe

W ostatnich latach niezwykle popularne stało się zakładanie na zęby licówek. Jednak nie wszyscy wiedzą co to takiego. Dzięki licówkom możesz delikatnie skorygować kształt pojedynczych zębów, usunąć szparę między zębami czy zmienić kolor. Nie zastąpi to oczywiście leczenia ortodontycznego, jednak może w znaczący sposób poprawić twój uśmiech, a co się z tym wiąże również samopoczucie. Stomatolog z Kielc (baza dentystów – Kielce) zakłada licówki na przednią, czyli wargową część zęba. Natomiast na tylne zęby dentysta poleca założenie koron. Przeciwwskazaniem do założenia licówek jest oczywiście próchnica zębów. Nie ma mowy o wykonaniu zabiegu z użyciem licówki, jeśli twoje zęby są po prostu zepsute.

Pierwszym etapem do pięknego uśmiechu – jak w każdym przypadku – jest leczenie. Dopiero później możesz przystąpić do nałożenia licówki. Na pierwszej wizycie dentysta oceni stan jamy ustnej, a następnie wykona odcisk łuków zębowych. W ten sposób powstaje swego rodzaju makieta czy model twojego uśmiechu. Na tak przygotowanym modelu lekarz dobiera odpowiedni kształt, a także kolor przyszłych zębów. Następnie wykonuje lekkie zmatowienie twoich stałych zębów, na których planujesz założyć licówkę. Musisz być świadomy, że struktura powierzchni zębów zostanie lekko naruszona. Niektórzy pacjenci porównują etapy przygotowania zęba pod licówkę, do procesu przygotowania paznokcia pod manicure hybrydowy. Stomatolog z przymrużeniem oka patrzy na to porównanie, jednak obrazowo można to rzeczywiście tak wyjaśnić.

Zabieg nakładania licówek porcelanowych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent czuje się bardzo komfortowo. Stomatolog z Kielc przyznaje, że piękny uśmiech można uzyskać już po 3-4 wizytach, podczas których przeprowadza się kolejne etapy. W ostatnim etapie pacjent przez kilka dni ma założone licówki tymczasowe, aby mógł zgłosić ostatnie uwagi do swojego nowego uśmiechu. To czas w którym można wykonać drobne poprawki, aby efekt końcowy był jak najbardziej zadowalający. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z oferty nakładania licówek. Przeciwwskazaniem jest zdecydowanie parodontoza, odsłonięte szyjki zębowe i ząb leczony kanałowo. Aby dowiedzieć się czy Twój uśmiech kwalifikuje się do zmiany tą właśnie metodą umów się na konsultację z dentystą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>